Tazminat Davalarında Avukatlık Hizmeti

Bursa Tazminat AvukatıBursa’da Tazminat Davalarında Avukatlık Hizmeti

Bursa’da Kemal Uslu Avukatlık Bürosu, hem maddi hem de manevi tazminat davaları üzerine hizmet vermektedir. Gerçek ve tüzel kişilere yönelik olan tüm tazminat davalarıyla yakından ilgilenen büromuz, ölüm sebebiyle destekten yoksun kalma, işgücü kaybı, maluliyet, haksız bir eylem ya da işlem gibi tazminat gerektiren konularda hem hukuki danışmanlık hem de dava avukatlığı desteği sunmaktadır. Bu sayede uyuşmazlıkların çözümlenmesi sağlanmaktadır.

Kemal Uslu Avukatlık Büromuz, tazminat hukuku alanında edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeler ışığında müvekkillerine profesyonel bir hizmet sunmakta ve müvekkillerinin lehine en etkili sonucu sağlayabilmek için hukuki destek vermektedir.

Tazminat Davalarında Avukatlık

Tazminat hukuku, haksız fiil veya işlemler başta olmak üzere tazminat alanında meydana gelen anlaşmazlık ve sorunları ele alan bir hukuk alanıdır. Tazminat davaları, maddi ve manevi olmak üzere temel olarak iki grupta incelenmektedir.

  • Maddi tazminat davaları; ölüm sebebiyle destekten yoksun kalma, maluliyet ve işgücü kaybının bedensel zararlardan kaynaklanabileceği gibi malvarlığı değerlerinin zarar görmesinden de kaynaklanabilir.
  • Manevi tazminat davaları; dava açan kişinin karşılaştığı haksızlık içeren eylem ve işlemlerden dolayı meydana gelen ruhsal bütünlüğünü bozan manevi acıların giderilmesi için açılan davalardan biridir.

 

Bursa Tazminat Avukatı

Manevi ve maddi tazminat davaları;

  • Trafik kazalarında yaralanma ve ölüm,
  • Doktorların yanlış müdahale yapması hatası (malpraktis) sonucu ölüm,
  • Borçlar hukukuna göre düzenlenmiş sözleşmelerin ihlal edilmesi,
  • İş hukukundan kaynaklanan kıdem veya ihbar tazminatı,
  • İş kazası nedeniyle yaralanma ya da ölüm,
  • Boşanma,
  • Suç işlenmesi vs.

gibi çeşitli durumlarda açılabilir. Bu davalar, uyuşmazlık ve haksızlıkları sona erdirmek için açılmaktadır. Tazminat davalarıyla ilgilenen avukatlara da halk arasında tazminat avukatı adı verilmektedir.

Siz de tazminat hukuku çerçevesinde bulunan davalarınızla ilgili destek almak için Bursa’da Kemal Uslu Avukatlık Büromuzu tercih edebilirsiniz. Web sitemizin iletişim sekmesi üzerinden bizlerle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Bursa’da Tazminat Davalarında Avukatlık Hizmeti

Bursa’da tazminat davalarında avukatlık hizmetleri sunan Kemal Uslu Avukatlık Büromuzun web sitesine girerek “İletişim” sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede Tazminat Hukuku kapsamında yer alan hizmetlerden yararlanabilir, hem danışmanlık hem de avukatlık arayışınıza bir son verebilirsiniz.

Puan
Bu yazıyı puanlandırmak için tıklayın!
[Total: 53 Average: 5]

Lütfen bizimle iletişime geçin.

Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul.
Privacy Policy