Şirket ve Kurumsal Danışmanlık

Bursa Şirket Avukatı

Bursa’da Şirket ve Kurumsal Avukatlık Hizmeti

Bursa’da Şirket ve Kurumsal Avukatlık hizmeti sunan Kemal Uslu Avukatlık Bürosu, hem anonim şirketlere hem de limited şirketlere hem de bireysel firmalara danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetler bütünü sayesinde anonim, limited şirketlere ve bireysel firmalar en iyi şekilde temsil edilebilmekte ve davalardan başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

 

 

Bursa Şirket AvukatıŞirket ve Kurumsal Hukuki Danışmanlık Avukatlık Hizmeti

Ülkemiz Anonim ve Limited Şirketlerin çoğunlukta olduğu bir ülkedir. Küreselleşen dünya ve ülkemizde giderek artan nüfus ticari faaliyetlerde profesyonelleşmeyi zorunlu kılmaktadır.  Büyük, yerel orta ve küçük ölçekteki şirketlerin dahi yazılı bir sözleşme olmaksızın ticari faaliyette bulunmamaya zorlamaktadır. Bu durum da profesyonel olarak çalışmak isteyen şirketlerin hukuk çerçevesinde hareket edebilmek açısından hukuki danışmanlık alma gereksinimini doğurmaktadır.

Kanun koyucu tarafından 1136 sayılı Avukatlık Kanun’unun 35/3 maddesi uyarınca “…Ancak, Türk Ticaret Kanununun 272 nci maddesinde ön görülen esas sermaye miktarının beş katı veya daha fazla esas sermayesi bulunan anonim şirketler ile üye sayısı yüz veya daha fazla olan yapı kooperatifleri sözleşmeli bir avukat bulundurmak zorundadır. Bu fıkra hükmüne aykırı davranan kuruluşlara Cumhuriyet savcısı tarafından sözleşmeli avukat tayin etmedikleri her ay için, sanayi sektöründe çalışan onaltı yaşından büyük işçiler için suç tarihinde yürürlükte bulunan, asgarî ücretin iki aylık brüt tutarı kadar idarî para cezası verilir.” Şirketler bir avukat ile çalışarak şirket faaliyetlerinin hukuka uygunluğunu sağlaması gerekir.

 

Bursa Şirket Avukatı

Şirket ve Kurumsal Hukuki Danışmanlık Avukatlık Hizmeti Neleri Kapsar? 

 

 

Şirketlere hukuki olarak avukatlık danışmanlık sözleşmeleri genellikle bir veya iki yıllık olarak yapılır. Bu süre uzayıp kısalabilmektedir. Bu durum tamamen tamamen tarafların anlaşmasına ve karşılıklı oluşan güvene bağlıdır.

 

 

Bu süre boyunca şirketin;

  1. Şirketin kuruluşundan tasfiyesine kadar tüm aşamalarda hukuka uygun işlemlerin yapılabilmesi için yol gösterir.
  2. Şirket adına yapılacak olan tüm sözleşmeleri düzenler, karşı taraflardan gelen tüm sözleşmelerin veya hukuki belgelerin kontrolünü ve denetimini sağlar.
  3. Hukuki danışmanlık hizmeti vererek, şirketin ihtiyaç duyduğu tüm hukuki bilgileri sağlar ve yol gösterir,
  4. Şirketin karşılaştığı sorunlara hukuki çözüm önerileri sunulması. Şirketlerin davacı veya davalı sıfatıyla veyahut başka sıfatlarla dahil olduğu dava, soruşturma, arabuluculuk görüşmesi, icra takibi, uzlaşma görüşmesi gibi adli makamlarda hukuki uzmanlık gerektiren iş ve işlemlerin takibi ve şirket adına şirketin çıkarları doğrultusunda hukuki hizmet ve temsil faaliyetlerinin yürütülmesi ve takibi,
  5. Şirketlerin işçileri ile yaşamış olduğu hukuki ihtilaflarda şirketi adli makamlarda layığı ile temsilini sağlamak,
  6. Şirketler adına idari mercilerde hukuki uzmanlık gerektiren başvurulara ilişkin evrakların hazırlanması, başvuruların yapılması ve takibi,
  7. Ticari kira, iş, ticari satım, garanti, franchising, kefalet vb. sözleşmelerin hazırlanması veya kontrolü takibi,
  8. İhtarname, protesto ve ihbarname düzenlenmesi takibi,

gibi alanların tümünü veyahut bir kısmını kapsayacak şekilde şirket danışmanlığı sözleşmesi yapılır.

 

Bursa Şirket AvukatıŞirket ve Kurumsal Hukuki Danışmanlık Avukatlık Hizmeti Ücretleri Ne Kadardır?

Şirket ve Kurumsal Hukuki Danışmanlık Avukatlık faaliyetlerine ilişkin ücretler iş yoğunluğu, sözleşmenin kapsamı, dava ve icra takip sayısı gibi  iş kalemleri göz önünde bulundurularak harcanacak emek ve mesai dengesi gözetilerek belirlenmektedir. Ülkemizde ücretler genellikle aylık olarak şirketin iş yükü şirketin yapısı ve Avukatlık bürosundan talep edilen hizmet gibi durumlar göz önüne alınarak değişiklik göstermektedir. Büromuzdan talep edilmesi durumunda işler saatlik olarak ücretlendirilebileceği gibi aylık maktu bir ücret kararlaştırılması da mümkündür.

Bursa’da Şirket-Firma Davalarında Avukatlık Hizmeti

Bursa’da şirket ve kurumsal firmalara avukatlık hizmetleri sunan Kemal Uslu Avukatlık Büromuzun web sitesine girerek “İletişim” sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede Şirketler Hukuku kapsamında yer alan hizmetlerden yararlanabilir, hem danışmanlık hem de avukatlık arayışınıza bir son verebilirsiniz.

Puan
Bu yazıyı puanlandırmak için tıklayın!
[Total: 53 Average: 5]

Lütfen bizimle iletişime geçin.

Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul.
Privacy Policy